Konya Zirkonyum Diş

zirkonyum diş

Konya Zirkonyum Diş

Konya Zirkonyum diş tedavisi nedir? Zirkonyum diş neye yarar? Hepsi ve daha fazlası bu başlığımızda… Zirkonyum kaplama, diş hekimliğindeki temel gereksinime sahip olan sağlamlık, estetik, doğallık ve doku uyumuna sahip olan bir üründür. Estetik diş hekimliği tarafından her geçen günde metal alt yapılı porselenler dışarıda kalıyor. Biyolojik uyumla, doğal görüntüyle, estetik ve mekanik dirençler gibi istenilen tüm özellikle zirkonyum kaplama yaptırarak ulaşmanız mümkün. Zirkonyum alt yapısına sahip olan porselenleri hem ön dişte kullanabilir hem de arka dişlerde kullanılacak şekilde sağlam olduklarından daha fazla tercih edilmektedir. Konya ilinde, konya diş hekimi ararsanız… Doğru adres, kliniğimiz olacaktır. Tedavi hakkında bilgi almak ve ücretsiz muayene olmak için randevu alabilirsiniz.

 

Konya Zirkonyum Diş

 

Zirkonyum Kaplamanın Özellikleri 

Diş estetiği açısından uzun sürelerdir alt yapısında metal kullanılmaktaydı. Fakat metaller diş etine zarar verdiğinden ve estetik olarak da kişilerin istediği sonucu vermediğinden dolayı problemler yaşanabilmekteydi. Bu problem, diş estetiğinin en önemli olan gelişmelerinin içerisinde yer alan zirkonyum kaplama tekniği ile kalıcı olacak şekilde çözüme kavuşmuş durumdadır. Zirkonyum kaplama, porselen kaplamada kullanılmış olan gri metalin yerine beyaz alaşımın kullanılmasıdır. Zirkonyum alaşımında en büyük özellik ise doğal dişler gibi ışığı geçirme özelliğinin fazla olması. Bu özelliğiyle beraber estetik görünümden dolayı ön dişlerde daha çok tercih edilmektedir.

 

Zirkonyum Kaplama Acıtır Mı?

Dişler ilk olarak biraz küçültülüp daha sonrasında hassas ölçü malzemeleri ile ölçü alınarak laboratuvara gönderilmektedir. Laboratuvardaysa model üstünde istenilen renkle boyuta uygun olacak şekilde zirkonyum yapılır ardından ise porselen yapılmaktadır. Son işlemdeyse dişe uyumlandırılacak olan kaplama özel yapıştırıcılar ile beraber dişe kalıcı olacak şekilde adapte edilmektedir. Doğal diş yüzeyinden 1 ila 2 mm arasında tıraşlanıp yerleşimi yapılır. Zirkonyum kaplama da düzenli kontrol yapıldığı zaman da uzun bir süre kullanabilmektesiniz. Sonrasında değiştireceğiniz zaman zirkonyum kaplamanız kesilir ve çıkarıldığı zamanda rahatsızlık vermeyecektir. Dişlerde ise doku kaybı yaşanmaz.

 

 

Zirkonyum Kaplama İyileşme Süreci 

Zirkonyum kaplama yaptırırken herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlem lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasındaysa diş renginde geçici olacak şekilde kaplama yapılır ve sıcakla soğuk hassasiyeti engellenmektedir. Diş eti problemi yaşamayan kişilerde zirkonyum kaplama işlemi yaklaşık olarak bir hafta içinde tamamlanmaktadır. Diş eti problemi olan kişilerde ilk olarak diş eti tedavisi yapılır. Bu yüzden diğerlerine göre biraz daha uzun sürmektedir.

 

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Zirkonyum diş kaplama, metal diş kaplamasının yapaylığını ortadan kaldırır ve bunun dışında yaşam kalitenizi de gözle görülebilecek şekilde arttıracak avantajlar sağlar.
⦁ Diş eti sağlığını koruyarak alerjiye asla neden olmamaktadır.
⦁ Işığı geçirir ve doğal diş rengine sahip olurlar.
⦁ Doğal diş görünümü zirkonyum kaplama ile mümkündür.
⦁ Porselene göre kırılması daha azdır.
⦁ Diğer metaller ile kıyaslandığı zaman daha dayanıklı.
⦁ Ağız dokuları ile tam uyumlu.
⦁ Dişe uyumlu olması ve sabitlenmesi ekstra avantaj sağlar.
⦁ Diş eti çekilmesi yaşanmaz.
⦁ Metal altyapısına göre de diş eti kısmında oluşan renk farklılığına son verir.
⦁ Kanal tedaviden sonra rengi değişen dişler de bile kullanılır.

 

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com