Konya implant diş tedavisi

Konya implant

Konya implant diş tedavisi

Konya implant diş tedavisi nasıl olur? İmplant tedavisi nedir? Hepsi ve daha fazlası… İmplant, çene kemiklerinin iç kısmına yerleştirilen ve kemikteki implantın çevresinde iyileşme kendinden bir parça olarak kabul edebilmesi amaç olarak görülen ve titanyumdan yapılmış olan vida ya da kök formundaki yapılara denmektedir. İmplant diş tedavisi kişilerin korktuğu gibi ağrılı bir işlem olmamaktadır. Lokal anestezi ile yapıldığından kişi ağrı ya da acı hissetmemektedir. Üstelik tek bir diş ise 3 ila 4 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ağız ve diş sağlığını ihmal etmemeli ve eksik dişlerinizi Konya implant diş fiyatları ile uyguna yaptırabilirsiniz. İmplant diş tedavisinin uygulanması ise cerrahi prosedür ile çene kemiğine yerleştirilecek olan implant için uygun pozisyon alınır ve uygun pozisyonla beraber çapta ve uzunlukta yuvarlar açılmaktadır. İmplantın yerleştirilmesi ise cerrahi işlem olduğu için diş tedavisinde kullanılacak olan malzemelerin kaliteli olması, ortamın temiz olması ve hijyen şartlarının da sağlanması en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Polikliniğimiz Konya da implant uygulama diş kliniği olup implant diş tedavinizi çok rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz. İmplant cerrahisindeyse lokal anesteziyle beraber yapılacak olan kısmın uyuşturulması yeterli olmaktadır. İmplant tedaviniz için; konya diş hekimi arıyorsanız, doğru adres kliniğimiz olacaktır.

 

İmplant köprü

İmplant Tedavisinin Süresi 

İmplant tedavisinde bir hafta yeterli olmaktadır. Bunun dışından kendinden eriyen dikiş ile bir günde bu tedaviyi yapmanız mümkün fakat bu şekilde olduğu zaman geçici protez yapılmaz. Tedavinin ilk aşaması ise implant tedavisi. İkinci aşamadaysa 3 ila 6 ay arasında implantların kemiğe kaynaması beklenecek. Daha sonrasındaysa bir hafta içerisinde implantın üzerine gelecek olan persolenler yapılacaktır. Konya implant yapan hastaneler de lokal anestezi alarak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Bir implantın yapım süresiyse toplamda 10 ila 15 dakika sürmektedir. Bu süreyi de hastanın koltukta oturacağı süre olarak ele alabiliriz. Bir implanta başlayıp daha sonrasında bitimine dek geçen süre yalnızca 3 ila 4 dakika arasında olmakta. O kısım tamamen uyuşuk olacak ve 2 ila 3 saat içinde uyuşukluk kalkacaktır. Bu süredeyse 1 ila 2 gün kullanılacaklar olan ağrı kesici ile uyuşukluk geçtikten sonraki zamanı rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

 

 

İmplant Tedavisi Fiyatları Pahalı Mı?

Konya implant diş tedavisi için en çok merak edilen konulardan biri de, implant tedavisinin fiyatları oluyor. İmplant diş tedavisinde, kullanılacak olan malzemeye göre fiyat değişiklikleri olmaktadır. Konya implant fiyatları da aynı şekilde diş hekiminizin kullanacağı malzemeye göre de değişiklik göstermektedir. Neden diye soracak olursanız günümüzde kullanım açısından çok arttığından birden çok implant markası yer almaktadır. Konya implant yapan doktorlar genellikle tecrübe sahibi olan firmaları bildiklerinden onlarla çalışmaktadırlar. Bu yüzden implant diş tedavisi yaptıracağınız doktorun mutlaka iyi olduğun ve kaliteli belgelere sahip olduğundan emin olmalısınız. Birçok olumlu etkiyi bir arada tutan implant, kaliteli olmaz ise daha ağrılı ve masraflar çıkartabilir. Bundan dolayı tercihlerinizi yaparken kaliteden yana olan, işini bilen kişileri tercih etmeniz gerekmektedir. İmplant fiyatları genel olarak markaya, modele, imal edilmiş olduğu ülkeye ve tedavinin uygulanacağı yere göre değişiklik gösterir. Bu yüzden araştırmaların iyi yapılması gerekir.

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com