Konya Lamine Diş Nedir?

Konya Lamine diş

Konya Lamine Diş Nedir?

Konya Lamine Diş Nedir? Sizin için anlatıyoruz. Lamine dişler, literatürde veya tv vb. ortamlarda yaprak porselen, emax porselen kaplama, tam seramik dişler veya bonding diye de geçmektedir. Konya ilinde, konya diş hekimi arıyorsanız… Diş polikliniğimizde lamine ve tam seramik dişler ve gülüş dizaynı hakkında bilgi sahibi olabilir, ayrıca ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 

konya lamine diş

 

Son zamanlar Lamine Diş estetik amaçla yaygın bir şekilde kullanıma başlanmış olan tedavi türlerinden birisidir. Lamine kaplamayla dişi yalnızca dış yüzeyine yapıştırılacak olan ince taba halinde porselen olmaktadır. Diğer kaplamalardan farkıysa dişin çok az aşınması veya kimi durumlardaysa hiç aşındırılmadan lamine diş kaplama yapılabilmektedir.

 

Lamine Diş Kimlere Uygulanır?

⦁ Gülüş estetiğine önem veren kişilerde ön grup dişlere uygulanabilmektedir.
⦁ Dişlerin arasında estetik olarak dezavantaj olan aralıkların kapatılması.
⦁ Farklı sebeplerden dolayı kötü renk alan ve beyazlatma işleminden sonra kalıcı bir sonuç alınmamış ise dişlere estetik bir görüntü kazandırabilmek için.
⦁ Estetik olarak bakıldığında kötü bir görünüme sebep olan aşınan dişlerin estetik bir görüntüye kavuşturulması için.
⦁ Hazır olarak aşındırılan dişlere uygulanmamaktadır.
⦁ Dişlerdeki çarpıklık ileri bir şekildeyse uygulanmamakta.

 

Lamine Diş Avantajları 

Dişler her insan için ayrı bir önem taşır. Gülmeyi seven kişiler içinde iki kat önemlidir. Bu yüzden lamine diş avantajlarına bakarak dişlerinizdeki kusurları nasıl giderebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
⦁ Dişlerde çok az aşındırma yapılması yeterli gelmektedir.
⦁ Işık geçirmesi çok iyi olduğundan en iyi estetiği sunmaktadır.
⦁ Altyapısı hazırlanmayacağı için kısa sürmektedir.
⦁ Alerjik reaksiyona neden olmaz.
⦁ Diş eti seviyesine yakın olacağından gri renk olmayacaktır.
⦁ Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra dayanıklılığı uzun sürmektedir.

 

 

Lamine Diş Kaplama Süresi

Lamine diş kaplama tedavisinin süresi klasik bir protez olmadığın ve altyapı da gerekmediğinden daha kısadır. Lamine diş uygulaması ortalama 3 randevu da 5 yada 6 gün sürmektedir. Yapılan diş sayısı arttığı zaman tedavi süresi de daha fazla olur. 3 dişin hazırlanması bir seans kadar sürerken 10 dişin hazırlanması 3 seansa da çıkabilir. Tedavinin diğer kısımları aynı olduğundan seanslar sadece 2 seans olarak artış gösterir.

 

Lamine Diş Kaplamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlu hissetmediğiniz, estetik bakımından dişleriniz kötüyse doğal bir dişe sahip olmak istemek herkesin hakkıdır. Anacak estetik tedavilerde de belli bir sınır bulunuyor. Çevrenizde görmüş olduğunuz güzel dişlere sahip olan arkadaşlarınızla veya TV’deki ünlülerin diş yapıları size uygun olmayabilmektedir. Bunun ise iki temel sebebi bulunuyor. Talep etmiş olduğunuz dişler estetik görünümünün dışında teknik açıdan size uygun olmayabilir. Dişlerinizin yapısıyla, büyüklüğü, şekli, yerleşimleri, ağzınızın ve diş etlerinizin yapıları farklıdır. Bu yüzden başkasında görmüş olduğunuz dişleri isteme şansınız olmaz. Bunun içinde size en uygun olan devayı Konya da lamine diş kaplamayı yaptırmalısınız. Estetik tedaviler uygulanırken başarılı olması için hastanın ve hekimin arasındaki iletişimin iyi olması gerekir. Hastanı beklentileri ele alınmalı ve açık bir şekilde ifade edilmelidir. Hekime iletirken somut olarak anlatmalı eğer elinizden geliyorsa da fotoğraflar ile ne istediğinizi belirtmelisiniz. Estetik tedavilerdeki en büyük hatalardan birisi hekim ve hastanın arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Hekiminizle açık bir şekilde ne istediğinizi belirttikten sonra sizlerde dilediğiniz o dişlere sahip olabilirsiniz.

 

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com