Konya Zirkonyum ve Empress Diş

Konya Zirkonyum ve Empress Diş Kliniği

Estetik uygulamalar ve gülüş tasarımları günümüz toplumumuzun ve diş hekimliğinin güncel konuları arasında. Hastalar protez diş (kaplama) isterken eskiden sadece metal alt yapılı yüksek opasiteli dişler mevcuttu. Günümüzde bunlara nazaran daha estetik zirkonyum ve tam seramik (empress) dişler mevcuttur. Konya da zirkonyum ve tam seramik diş hakkında bilgi almak isterseniz uygulamalar hakkında hekimlerimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Kozmetik diş hekimliği insanlar halinde popüler hale geldi ve herkes daha güzel bir gülüşe sahip olmak istiyor. Bu konuda dişlerinizi beğenmiyorsanız diş hekimlerinizin size önereceği kaplama çeşitlerinden biri de zirkonyum kaplamalardır.

Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonya titanyum ailesinden bir metaldir ve dünya genelinde madencilik yapılarak çıkarılır. Zirkonyanın en öne çıkan özelliklerinden biri sağlamlıktır ve bu da onu diş kaplamaları arasında ideal yapar. Ağzımızın arka tarafında, çiğnememizin ve besin öğütmemizin fazla olduğu tarafta bile ideal sağlamlık gösterir.

Kliniğimizde zirkonyum dişler (kronlar) el değmeden bilgisayarlı kesim makinesiyle (CAD CAM) üretilir ve bu şekilde dişe şekil verilir. Son halini aldığında ise hastanın dişlerine diğer kaplamalarda olduğu gibi yapıştırılır. Randevu süresi çok kısa olduğu ve geleneksel porselen kaplamalara göre estetik olduğu için tercih edilir.

Zirkonyum diş bakımı normal porselen dişlerde olduğu gibi günde üç kere fırçalama ve diş ipi kullanımıyla olur. En az altı ayda bir diş hekiminize kaplamalarınızı kontrol ettirirseniz daha uzun süre gidecektir.

Empress (Tam Seramik) Diş Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle porselen dişlerin alt yapılara duyduğu ihtiyaçlar da azaldı. Empress dişler de metal alt yapısı olmayan yüksek basınç altında oluşturulan kristal cam seramiklerdir. Tüm materyal seramikten oluşur. Bu tam seramik görüntüsü doğal dişe en benzer bir yapı oluşturur ve ışık geçirgenliği sağlar. Işık geçirgenliği açısından zirkonyum diş ve metal alt yapılı dişlerden daha geçirgendir.

Empress dişler kliniğimizde olduğu gibi bilgisayarlı kesim makinesiyle ya da diş teknisyeni yardımıyla yapılabilir. Aşamaları normal kaplama dişlerle benzerdir. Zirkonyumla bir miktar karşılaştırmak gerekirse yüksek ısırma gücünün olduğu uzun köprüler ve arka bölgelere zirkonyum daha ışık geçirgen doğal dişlere benzeyen bir gülüş isteniyorsa tam seramik (empress) dişler tercih edilebilir. Siz de bu konularda bilgi almak farklarını sormak istiyorsanız kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com