Konya Ortodonti Tedavisi

Konya Ortodonti Tedavisi

Konya Ortodonti TedavisiDaimi dişlerin sürmesinden itibaren her birey ortodonti uzmanı kontrolünde olmalıdır. Konya ortodonti uzmanımızdan randevu alabilirsiniz. Diş çapraşıklığı, çene geriliği veya ileriliği, düzgün olmayan kapanışlar, boşluklar, anormal alışkanlıklar ortodonti alanının hizmetlerinden bazılarıdır. Uzman hekim eşliğinde tedavi edilmesi önerilir. Halk arasında diş teli tedavisi olarak bilinir. Tedavi kozmetik, estetik sebeplerden olabileceği gibi bir dişin bir miktar bile yanlış konumda olması yanlış fonksiyona sebep olabileceği unutulmamalıdır. Sorununuzla ilgili olarak ayrıntılı bilgi sahibi olmak için, Konya diş hekimi denildiğinde ilk akla gelen klinik olan kliniğimizde muayene olabilirsiniz.

Ortodonti Nedir?

Ortodonti diş hekimliğinin yanlış kapanışları, çene bozukluklarını tedavi ettiği anabilim dalıdır. Ortodonti uzmanı da diş hekimliği eğitiminden sonra bu alanda uzmanlaşmış kişilere verilen isimdir. Dolayısıyla diş polikliniğimiz Selçuklu ilçesinde yer alan bir Konya ortodonti merkezidir ya da Konya ortodonti hastanesi olarak isimlendirilebilir. Devlet hastanelerinde uzun sıralar olmasından ve SGK’ nın 18 yaş üstü bireylerin tedavi ve malzeme ücretlerini karşılamamasından dolayı hastalar diğer diş tedavilerinden farklı olarak özel diş hastanelerine ve diş teli tedavi merkezimize yönelimi artmıştır.

Konya Ortodonti Tedavisi

Ortodontik Tedavi Türleri

Basitçe diş teli tedavisi neyi amaçlar?

  • Çapraşık dişlerin sıralanmasını
  • Dişlerin uç kısımlarının hizalanmasını
  • Dişler arasındaki boşlukların kapanmasını
  • Çiğneme ve konuşma yeteneğinin gelişmesini
  • Bozuk olan kapanışın düzeltilmesini
  • Diş ve diş eti sağlığını gelişmesini
  • Uzun dönemde dişe travma gelmesini önlemeyi amaçlar.


Sabit Diş Teli Uygulamaları: Tüm daimi dişler çıkmasıyla birlikte uygulanır. Metal olabileceği gibi porselen ve safir de olabilir. Genellikle aylık randevular şeklinde tedavi devam eder. Her ay ortodontist telleri kalınlaştırabilir, sıklaştırabilir ve randevuda ne gerekiyorsa yapar. Bu tedavi şeklinde hasta sadece dişlerini fırçalayıp, braketlerini koparmaması yeterlidir. Genelde başlama yaşı 10-13 arasındadır. Fakat tüm yaştaki bireylere uygulanabilir.

Şeffaf Plak Uygulamaları: Özellikle erişkinler için sabit tedavi seçeneklerine iyi bir alternatif olabilir. Tedavi sırasında diğer insanlar tarafından görülmemesi, yerken ve diş fırçalarken çıkarılması iyi bir avantajdır. Genellikle 2-3 haftada bir yenisi verilir. Etkin olabilmesi için hastanın şeffaf plaklarını düzenli bir şekilde takması gerekmektedir. Ortodonti uzmanımızdan tedavi türlerini, uzunluklarını, sürelerini ayrıntılı bir şekilde sorabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.


Konya Ortodonti Tedavisi

Konya Diş Teli Fiyatları

Genellikle hastalar muayene olmadan fiyat sordukları için birkaç cümle ile bilgilendirme yazısı girmek istedik. Ortodonti alanında diğer branşlarda olduğu gibi tüm bireyler farklı bir vakadır ve herkesin diş teli tedavi süresi ve fiyatı değişmektedir. Kullanılan malzemeler braketler ve teller ortodonti merkezimizde en son teknolojidir. Sonuç olarak fiyatları danışmak için ücretsiz muayeneye kliniğimize bekliyoruz.

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com