Konya İmplant Tedavisi

Konya İmplant Tedavisi

konya implant tedavisiYaş, travma, diş eti sorunları gibi belli nedenlerden kaybedilen dişler eski dönemler kadar sorun olmaktan çıkıyor. Diş implantları diş kökünü taklit eden titanyum alaşımlı vida benzeri yapılardır. Tek diş eksikliğinde, bir den çok diş eksikliğinde ve tüm dişsizlik vakalarında bu yapılardan destek alınarak dişleriniz yapılabilir. Konya implant tedavisi için, Konya diş hekimi denildiğinde ilk akla gelen klinik olan kliniğimizde, muayene olabilirsiniz.

Diş implantı; ağızdaki diş eksikliği bölgelerine uygulanan titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan dokulara uyumlu vida benzeri diş köküdür. Bu ameliyat kliniğimizde steril ve hijyenik ortamında selçuklu / yazır bölgesinde yapılmaktadır.

İmplantlar sabit veya haraketli protezler yapmak amacı ile çene kemiğinin yeterli olduğu bölgelere basit bir cerrahi operasyon ile yerleştirilir. Kullanılan malzemelerin kalitesi, ortamın sterilizasyonu, kemik kalitesi bu cerrahi işlem açısından çok önemlidir. Lokal anestezi ile sadece işlem yapılacak bölgenin uyuşturulması yeterlidir.

Ne Kadar Beklenir?

Diş implantları çene kemiğine yerleştirildikten sonra 3-6 ay kemiğe kaynaşması beklenir. Sonrasında yaklaşık 1-2 hafta içerisinde implant üstü porselen kaplamalar veya hareketli protez dişler yapılır. Lokal anestezi altında bir implantın yerleştirilmesi 10-15 dakikayı bulur. 2-3 saat sonra uyuşukluk geçer. İlk gün işlem bölgesine buz uygulanması önerilir ve hekimin reçete ettiği ilaçlar ile konforlu bir dönem geçirme sağlanır. Yaklaşık 10 gün sonra dikişler alınır.

İmplantların Bakımı

Kendi dişlerimizmiş gibi implantların da bakımı çok önemlidir. Fırçalama, diş ipi kullanma, ağız bakım suyu kullanma ve 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gitmek çok önemlidir. Özellikle ameliyattan sonra içilen sigara işlem bölgesinde pıhtı organizasyonunu bozacağından bırakılması önerilir. Tüm kriterlere uyulduğu takdirde diş implantlarının ömrü yıllarca artar.


konya implant tedavisi

İmplant için uygun muyum?

İmplant yapılacak bölgedeki kemik miktarı öncelikle diş hekimi muayenesinde gözle, palpasyonla belirlenir. Muayene haricinde panoramik röntgen ve gerekirse diş tomografisi ile değerlendirilir. Hasta kalp, tansiyon, diabet gibi kronik rahatsızlıklar açısından değerlendirilir ve değerlere bakılır. Bu hastalıklar yok veya kontrol altında ise ve hasta kontrollerine düzgün gidiyorsa implant için risk yoktur.

Natura Diş Polikliniği

Klinik İletişim Bilgileri

+90 332 236 37 77

Randevu İçin Arayın

Çalışma Saatleri

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

Bize Yazın

naturadispoliklinigi@gmail.com